Środowisko życia człowieka nasycone jest różnego rodzaju radiacjami. Niektóre dostrzega się i wyczuwa, w zależności od tego czy są one korzystne czy szkodliwe, unika się ich,względnie poszukuje. Spośród wielu różnych radiacji na szczególną uwagę zasługuje tzw. promieniowanie geopatyczne, wywoływa­ne najczęściej przez podziemne układy hydrogeologiczne, znane też pod nazwą żył wodnych oraz przez uskoki geologiczne i anomalie geofizyczne.
Zagrożenia wynikające z tych zjawisk są dla ludzi daleko większe niż z innych promieniowań z uwagi na powszechność występowania radiacji geopatycznych i ich stosunkowo słabą wyczuwalność. Odczuwa się ich negatywny wpływ dopiero wówczas, gdy organizm staje się coraz słabszy, a choroby ujawniają się z większą dokuczliwością. Ta niewyczuwalność i brak świadomości zagrożenia powodują często długotrwałe przebywanie w zasięgu tego promieniowania, które w ogromnej większości przypadków jest przyczyną wielu dokuczliwosci zdrowotnych i cierpień.
W miarę poznawania wpływu promieniowania geopatycznego na stan fizyczny psychiczny człowieka, zaczęły się pojawiać różne sposoby ochrony przed tymi zagrożeniami. To radiesteci - badacze tajemnych sił przyrody - w oparciu o liczne doświadczenia i obserwacje dochodzili do wniosków, ze istnieją inne energie, które można przeciwstawić promieniowaniu geopatycznemu: osłabić je lub zneutralizować, ugiąć względnie odbić albo promieniowanie to absorbować.
Dziś już jest rzeczą oczywistą, ze działania ochronne winny być zindywiduali­zowane, to znaczy, ze raz sprawdzony w określonych warunkach sposób ochrony nie zawsze musi być równie skuteczny w innych sytuacjach środowiskowych Również wiedzieć należy i o tym że nie wystarczy wykrycie działania ochronnego danego sposobu w sensie teoretycznym, lecz trzeba potwierdzić jego skuteczność w konkretnych warunkach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka Prywatności
x